İzlerken Arka Fonda Başka Bir İş Yapmanıza Izin Vermeyen Diziler

thumbnail

Son zamanlarda hepimizin en büyük zevki internetten dizi izlemek oldu. Malum televizyon dizi süreleri çok uzun ve artık çoğumuzun reklam izlemeye ayıracak vakti yok. Çoğumuz arka planda başka bir iş yaparken bir yandan da dizi izlemeyi tercih ediyoruz. Peki sadece dizinin kendisiyle ilgilenmemiz gereken, kafa yorulması, üstünde düşünülmesi gereken diziler… İşte size sadece o ana odaklanmanız gereken bir kaç dizi önerisi;

 

Dark

Dizi bir adamın intihar etmesi ve bir çocuğun kaybolmasıyla başlıyor. Farklı zaman döngüleri ve karmaşık aile ilişkileri arasında kaybolan aile bireyleri üç nesil arasında tekrarlayıp duran bir gizemi çözmeye çalışıyorlar. Şu an ikinci sezon yayınlandı ve çoğumuz tüm bölümleri kim kimdi sorusunun cevabını arayarak izledik. Emin olun izlerken başka şeyleri düşünme fırsatı bulamayacaksınız.

Black Mirror

Dizinin temeli aslında teknolijinin bizi getirebileceği durumlara dayanıyor. Burada çözmeniz gereken insan ilişkileri yok çünkü her bölüm farklı insanlarla farklı konular ele alınıyor. Isterseniz izlemeye farkli bölümlerden başlayabilirsiniz. Aslında çoğumuzun bağımlı olduğu teknolojinin nasıl tehlikeli bir hal alabileceğini öğrenmek isterseniz hiç bekletmeden diziye başlayın. Bölümler biraz uzun ama sezonlar çok fazla bölümlerden oluşmuyor. 

Stranger Things

Yine küçük bir kasabada kaybolan ufak bir çocuğun arayışıyla başlayan dizi tuhaf deneyler, ortaya çıkan korkunç canavarlar ve onlarla baş etmeye çalışan çocuklarla ilgili mükemmel bölümlerden oluşuyor. Üç sezonu yayınlanan dizinin en güzel kısmı Harry Potter filmleri gibi her sezon çocukların daha büyüdüklerine şahit olabilmek sanırım. İlk sezon biraz yavaş ilerlemesine ve olanları anlamak için çok dikkat kesilmiş olmanız gerekmesine rağmen ilerledikçe bağımlısı olacaksınız.

Legion

Bir Marvel filmi olan X-Men ile ilgili dizi şizofreni teşhisi konan ve ailesi tarafından hastaneye kapatılan bir adamın duyduğu seslerin gerçek olabileceğini anladıktan sonra hastaneden kaçması ve mutant kimliğini keşfi anlatılıyor. Bir X-Men izleyiciyseniz gerçekten beğeneceğiniz ve anlamak için çaba sarfetmeniz gereken bir dizi olacak. 

Şimdiden iyi seyirler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Back To Top