Bu Ay Vizyona Girecek 5 Mükemmel Film!

thumbnail

Temmuz ayı sinema severler için dolu dolu bir ay olacak gibi gözüküyor. Animasyon severler, Marvel hayranları, Tarantino aşıkları ve daha nicesi… Hepiniz bu ay sinemaya doyacaksınız! Gelin bu ay en çok beklenen 5 filme hep birlikte bakalım.

 • Spider-Man: Far From Home

  Örümcek Adam ve Marvel hayranlarının merakla beklediği film, Endgame filminden hemen sonra 5 Temmuz tarihinde Türkiye’deki izleyicisiyle buluşuyor. Filmde Endgame’in etkilerini başlangıçta göreceğiz gibi gözüküyor. Peter Parker hala Tony Stark’ı unutmamış ve onu anıyor. Filmin ana konusu, Parker arkadaşları ile bir okul gezisine gidiyor fakat Nick Fury onu gizemli bir görevi almaya zorluyor. Karşımıza kötü bir karakter olarak çıkması beklenen Mysterio ile birlikte Elemental adındaki canavarlara karşı savaşıyorlar.

  Bu filmin yorucu bir seri olan Avengers’dan sonra daha eğlenceli ve basit olacağını düşünüyorum. Ayrıca yeni serinin ikinci filmi olma özelliğini taşıyan film, spider-man serisinin son filmi olacak. İzleyecek olan herkese iyi seyirler diliyorum.

  Filmden beklediğim ortalama puan ise 8/10’dur.

 • The Lion King

  Film kendisiyle aynı adı taşıyan 1994 yapımlı Aslan Kral filminin yenilenmiş hali olarak yayınlanacak. Neredeyse hepimizin izlediği ve animasyon filmleri tarihinin en iyi filmlerinden birisi olan bu filmin yenilenmiş halini büyük bir merakla beklemediğimizi söylesek çok büyük bir yalan olur. Yine de filmi bilmeyenler için kısa bir konu özeti geçelim. Film Ormanların Kralı olan bir aslanın oğlu olan Simba’nın başından geçenleri anlatıyor.

   Tarihin en çok izlenen fragmanı rekorunu ele geçiren film 19 Temmuz’da izleyicisiyle buluşacak.

  Benim bu filmden beklentim 8.7/10.

 • Once Upon a Time in Hollywood

  Yine bir Quentin Tarantino filmi ve yine bir klasikleşecek olan film. Filmin oyuncu ve yönetmen kadrosu muazzam isimlerden oluşuyor. Kısaca bakmak gerekirse bu isimler Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Al Pacino, Kurt Russell, Timothy Olyphant ve daha birçok yıldız… Filmin konusuna gelecek olursak, film 1969 yılında kovboy filmlerinin yıldız ismi Rick Dalton ve dublörü Cliff Booth yeni bir şehirde iş aramaya başlamalarını ve yan komşusunun illegal işleri ile yollarının kesişmesini anlatıyor. Temmuz ayında çıkacak bu filmin ayrıca tarihin en çok gişe yapan filmlerinden birisi olması bekleniyor. Filmin 26 Temmuz’da çıkacak fakat Türkiyede vizyon tarihi 23 Ağustos olarak gösteriliyor ☹ Bunun nedenini tam olarak bilmesek de bu bir aylık sürenin çok uzun olduğunu düşünüyorum.

  Benim bu filmden beklediğim ortalama puan ise 8.5/10.

 • Tolkien

  Çoğu otorite ve insan tarafından tarihin en iyi kurgu evreni belirlenen Orta Dünya’nın yaratıcısı Tolkien’in hayatını anlatan bu film, Tolkien’in yetim kaldığı günden başlayarak ölümüne kadar olan zaman içerisindeki yaşadığı olaylar ile arkadaşlık ve aşk hikayelerini anlatıyor. Ayrıca film 1. Dünya Savaşı sırasında Tolkien’ın durumuna da değiniyor. Hayranı olduğumuz Lord of the Rings, The Hobbit, Silmarilion, Hurin’in Çocukları ve daha birçok eserin yaratıcı olan Tolkien, kendisi adına çekilen bu filmi sonuna kadar hakkediyor.Film 5 Temmuz’da vizyona girecek. Yürüyedur yiğidim!

  Benim bu filmden beklediğim ortalama puan ise 7.4/10.

 • Midsommar

  Film, genç bir kız ile sevgilisinin İsveç’te bir pagan kültürünün avı haline gelene kadar yaşadıklarını anlatıyor. Yönetmen koltuğunda Sundance ve South by Southwest festivallerine “Ayin” filmiyle katılan ve eleştirmenlerin büyük beğenisini toplayan Ari Aster oturuyor. Başrollerinde ise Lady Macbeth filmindeki Macbeth rolüyle övgüleri toplayan ve En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülen Florence Pugh ve birçok yapımdan tanıdığımız Will Poulter yer alıyor. Film tarz olarak Kill List tarzı bir film. Ne kadar çiçekli böcekli bir kapağı olsa da siz aldırmayın derim.

  Benim bu filmden beklediğim ortalama puan ise 7/10.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Back To Top